George’nin Harika İlacı – Roald Dahl

Yayınevi :Can Çocuk Yayınları

Sayfa Sayısı : 120

 

“‘Ne zaman bir parça marul üstünde canlı bir sülük görsem,’ dedi Büyükanne, ‘sıvışmasına fırsat vermeden hemen yutarım. Nefistir.'”

Büyükannesinden hoşlanmıyordu George, elinde değildi. Bencil, kötü, aksi ihtiyarın tekiydi. Sürekli yakınıyor, mızmızlanıyor, surat asıyor, vıdı vıdı ediyor, huysuzlanıyordu. Üstelik iğrenç şeyler yiyordu. Sonunda George’un canına tak etti ve Büyükanne için şaşırtıcı, müthiş, patlayıcı ve sarsıcı bir Şok hazırlamaya karar verdi..

 

 

George’nin hiç sevmediği kötü kalpli bir büyükannesi vardır. George bir gün onu patlatacak bir iksir hazırlar ve iksiri gizlice büyükannesinin ilaç şişesine koyar ve büyükanne ilacı içer peki ya George o ilacı yapmasaydı ne olurdu?

Bir büyükanne kötü, çirkin ve korkutucu olabilir ama önemli olan bununla baş edebilmektir. Bir iksirin yapacağı değişime inanmak mı yoksa akışına bırakmak mı? George için aslında basit bir soru ama ailesi bunu öğrendiğinde verecekleri tepki ne?

Verdiği bu karar biraz maliyetli olacak değişimin ilaçla ya da büyükannesinden kurtularak mı olacağını George’nin kendi belirleyecek…

 

 

 

Yorum Sahibi : Ezel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.