1. Sınıf Öğrencileri İçin Okulu Eve Getirmek Mümkün

Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte herkes kendi imkanları dahilinde faydalı olma çabası içinde. Biz öğretmenlerin, sistemin bize yüklemediği ama bizlerin omuzlarımızda hissettiğimiz büyük bir sorumluluk var. Öğrencilerin okul sürecinden uzak kalışının psikolojik ve akademik etkisini en aza indirmeye çalışıyoruz. Akademik etkisi belki doğru bir planlamayla telafi edilebilir fakat psikolojik yaralarını sarmak oldukça güç. Nasıl koronavirüsle mücadelede en büyük silahımız ‘yakalanmamak’sa, çocuklarımızın psikolojisi içinde yapılacak en doğru şey bu yaraların oluşmaması için mücadele vermek olacaktır.

Bunun için de okulu, öğretmenlerini yanlarında hissetmeleri, okul zamanında sahip oldukları ders sorumluluğunu şu süreçte de biraz olsun hissetmeleri çok etkili olacaktır. Bunun için velilerimizin, çocuklarını mümkün olduğunca doğru içeriklerle buluşturmalarını tavsiye ediyoruz eğitimciler olarak.

 

Onur Öğretmen, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ‘idealist’ eğitimcilerden birisi. Okullar kapalı olabilir, uzaktan ne kadar yakınlaşabilirse o kadar yakınlaşıyor öğrencilerine. Kanalına abone olup, içerikleri takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.