Neden Eba’ya Giremiyorum?

Uzaktan eğitimin başlamasıyla birlikte EBA’ya giriş yapamayan öğrenciler olduğunu duyuyoruz. Dersleri TV üzerinden takip etmek mümkünken öğretmenlerin verdikleri ödevler, paylaştıkları içeriklerin takip edilebilmesi adına EBA kullanımı büyük önem taşıyor. Peki Neden EBA’ya girme sorunları yaşanıyor? 

Aslında bir sorun söz konusu değil. Yoğunluk dolayısıyla olumsuz sonuçlar doğmaması için bir zaman çizelgesi hazırlandı EBA için. Her sınıf kademesi, kendilerine o gün ayrılan zaman dilimi neyse sadece o zaman diliminde EBA’yı kullanacaklar. O saatlerde ders dinliyorlar diye bir soru oluşmasın aklınızda. Çünkü Dersler 20+20 dk olmak üzere 40 dakika sürüyor. Yaklaşık 2 saatlik bir kullanım süreniz var. Bunun dışında Pazar günü herkese açık olacak sistem.

Videoyu inceleyerek EBA’ya hangi saatler içinde girebileceğinizi görebilirsiniz.

2 thoughts on “Neden Eba’ya Giremiyorum?

  1. Ebaya girerken TC girdikten sonra güvenlik kodu ve eba ya giriş üst üste geliyor güvenlik konunu okuyamıyorum ses de vermiyor nasıl yapabilirim

    1. Geç verilmiş bir cevap olacak ama güvenlik kodu yazan kısmı görebiliyor ama kodu okuyamıyorsanız o bölüme sağ tıklayıp yeni sekmede aç diyebilirsiniz. Güvenlik kodunu içeren resim yeni sekmede karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.