Romantik Kitaplardan Uyarlanan 10 Film Tavsiyesi

Beyazperdeye uyarlanan kitaplarla ilgili başka bir listemiz mevcut. Bu listenin farkı romantik filmlerden oluşması. Kimileri mendiller hazırlayıp izleyeceğiniz filmler, kimileri oldukça eğlenceli, sizi bol bol güldürecek romantik komedi filmler…

Keyifli Seyirler…

Fİlmlerin uyarlandığı kitaplar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Aşk ve Gurur – Pride and Prejudice

2006 / 2s 7dk / Romantik

Yönetmen Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Talulah Riley

Film toprak sahibi seçkinlerinden olan bir İngiliz ailesindeki beş kız kardeşin evlilik, ahlak ve kavram yanılgılarının sorunları ile uğraşmasını konu alıyor.

 

 

 

 

Sevgili John – Dear John

2010 / 1s 45dk / Dram, Savaş filmi, Romantik

Yönetmen Lasse Hallström

Oyuncular: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins

Sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş olan John Tyree, orduya yazılarak evden ayrılır. Gitmeden önce hayır kurumlarında çalışan Savannah isimli bir üniversite öğrencisi ile tanışır. John genç kızın kalbini kazanmayı başarır. Ancak 11 Eylül’den sonra John orduya çağırılır ve böylelikle ayı kalan çift, artık mektuplarla iletişim kurmaya başlarlar.

 

 

 

 

Aşk Limanı – Safe Haven

2013 / 1s 55dk / Romantik, Dram

Yönetmen Lasse Hallström

Oyuncular: Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders

Gizemli bir genç kadın (Julianne Hough) küçük bir Kuzey Carolina kasabasına gelince, birbirine bağlı insanlardan oluşan kasaba halkının içine girmek istememesi kadının geçmişine dair sorular sorulmasına neden olur. Genç kadın yavaş yavaş yeni hayatına alışmaya başlar ve iki çocuklu dul bir mağaza sahibi olan Alex (Josh Duhamel) ile bir ilişkiye başlama cesaretini kazanır. Ancak karanlık sırlar yeni hayatına o kadar korkunç bir şekilde girer ki fedakarlığın ne demek olduğunu bir kez daha anlamak ve aşkın gücüne güvenmek zorunda kalacaktır.

 

 

 

 

Unutulmaz Aşk – Best Of Me

2014 / 1s 58dk / Romantik, Dram

Yönetmen Michael Hoffman

Oyuncular: Michelle Monaghan, James Marsden, Liana Liberato

Dawson ve Amanda lisede birbirlerine aşık olan ancak yolları ayrıldıktan sonra bir daha görüşmeyen iki eski aşıktır. Lise bitmiş ve aradan 20 yıl geçmiştir. Şimdi en sevdikleri arkadaşlarından birini kaybetmişler, cenaze töreni için birlikte büyüdükleri kasabaya geri dönmüşlerdir. Yıllar sonra yaşanan bu büyük buluşma, bu süreçte akıllarından çıkaramadıkları büyük aşklarını yeniden alevlendirmeye yeter. Ne var ki 20 yıl önce yakalarını bırakmayan, ayrılmalarına neden olan güçlerin bugün çok daha büyük tehlikeler yarattığı gerçeğiyle karşılaşırlar.

 

 

 

 

Kolera Günlerinde Aşk – Love in the Time of Cholera

2008 / 2s 10dk / Romantik, Dram

Yönetmen Mike Newell

Oyuncular: Javier Bardem, Giovanna Mezzogiorno, Catalina Sandino Moreno

Kolombiya’da Büyük Savaşın hemen ardından yaşlı bir adam merdivenden düşer ve ölürken karısına olan büyük aşkını dile getirir. Cenazeden sonra adamın biri dul kalan kadını arar ve kadın onu reddeder. Olaydan 50 yıl geriye gideriz. O sırada bir Florentino Ariza adındaki telgrafçı çocuk Fermina Daza’ya aşık olur. Ariza kararlı ve ısrarcıdır. Sürekli yazar, serenat yapar, şiir düzer gibi aşktan söz eder. Babaları onları ayrı tutmaya çalışır ve bir süre sonra Fermina bu aşkı bir illüzyon gibi görmeye başlar. Çok geçmeden kültürlü bir fizikçi olan Urbino ile evlenir ve yıllarca Ariza hiçbir kadını sevmeden sürüyle kadının kollarında avunmaya çalışır.Urbino’nun düşüşünden sonra Ariza’nın umutları da bir yanılgı mıdır değil midir? Film Gabriel Garcia Marquez’in romanından uyarlanmıştır.

 

 

 

 

Tutku – Possession

2002 / 1s 42dk / Romantik, Dram

Yönetmen Neil LaBute

Oyuncular: Henry Ian Cusick, Gwyneth Paltrow, Aaron Eckhart

Roland Michell, Randolph Henry Ash’le ilgili bir çalışma yapmak için aldığı bursla Londra’ya gider. Henry Ash özellikle eşine ithaf ettiği epik şiirleriyle tanınan bir şairdir.

Ünlü bir akademisyen olan Maud Bailey ise Viktorya döneminin daha az tanınan şairlerinden biri olan Christabel LaMotte’nin hayatı ve kariyeri üzerine çalışmalar yapmaktadır. Maud ve Roland bu iki şair arasındaki gizli aşkını ortaya çıkaran aşk mektuplarına erişirler. Gizem arttıkça daha fazla araştırırlar ve kendilerini bir asır önce yaşanmış bu aşkın etkisinin içerisinde bulurlar.

 

 

 

 

Not defteri – The Note Book

2004 / 2s 1dk / Dram, Romantik

Yönetmen Nick Cassavetes

Oyuncular: Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından ‘Duke’ diye çağırılan ihtiyar adam sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Hikaye 1940 yılında başlar. Güney Carolina’da yer alan Seabrook Adası’na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engellemez, doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık 2. Dünya Savaşı’nın kızışmasıyla birlikte gelmek üzeredir.

 

 

 

 

Bir Alışverişkoliğin İtirafları – Confessions of a Shopaholic

2009 / 1s 46dk / Romantik, Komedi

Yönetmen P.J. Hogan

Oyuncular: Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter

Hayatın anlamını alışveriş yapmakta bulan Rebecca Bloomwood, New York’un tiki tayfasındandır. Neşesini keyfini hiç kaybetmeyen Rebecca’nın şu hayattaki en büyük gayesi idol olarak gördüğü moda dergisine kapağı atmaktır. Ancak bu kolay olmayacaktır. Ama sonunda bu dileğine yaklaşır, aynı yayın grubundan olan bir finans dergisinde bir köşe kapmıştır. Bu köşenin konusuysa az parayla çok alışveriştir. Fakat bu konu onun için gerçekten zordur. Finans dergisinde okurlara hesaplı para harcama (az parayla çok alışveriş) öğütleri veren ama aslında uslanmaz bir alışverişkolik olan Rebecca Bloomwood rolünü Wedding Crashers ve Definitely, Maybe’nin güzel yıldızı Isla Fisher’ın oynadığı filmde finans dergisi editörü Luke Brandon rolünde Hugh Dancy kamera karşısına geçti.

 

 

 

 

Umut Işığım – Silver Linings Playbook

2013 / 1s 52dk / Dramatik komedi

Yönetmen David O. Russell

Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır.

Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır…

 

 

 

 

Ödünç Sevgili – Something Borrowed

2011 / 1s 52dk / Komedi, Romantik

Yönetmen Luke Greenfield

Oyuncular: Kate Hudson, Ginnifer Goodwin, John Krasinski

30 yaşındaki Rachel (Ginnifer Goodwin) başarılı bir avukat, iyi bir dost ve halen bekar bir kadındır. Yani tam bir New York’ludur. En iyi arkadaşı Darcy’nin (Kate Hudson) evlenmesine ise çok kısa bir süre kalmıştır. 30. yaş gününde Rachel bu umutsuz halini kırmak için uğraşır ve kendini hukuk fakültesinden beri aşık olduğu Dex’in (Colin Egglesfield) kollarında bulur. Fakat atladığı bir gerçek vardır ki Dex, en iyi arkadaşı Darcy ile nişanlıdır! Düğün yaklaştıkça, Rachel kendisini en iyi dostu ve hayatının aşkı arasında kalmış olara bulur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.